Administratīvi teritoriālās reformas komisija turpinās uzklausīt Vidzemes reģiona pašvaldības

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, strādājot pie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikuma par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām otrajam lasījumam, sēdē otrdien, 11.februārī, turpinās uzklausīt Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus, informē Saeimas Preses dienests.

Otrdienas sēdē viedokļus aicināti sniegt pašvaldību vadītāji no Alojas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Ērgļu, Inčukalna, Kocēnu, Lubānas, Madonas, Mazsalacas, Mālpils, Naukšēnu, Rūjienas, Salacgrīvas, Siguldas, Strenču un Valkas novadiem, kā arī Valmieras pilsētas.

Sēdē piedalīsies Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons un Jānis Siliņš (seniors) Viņi aizstāvēs Strenču novada domes sēdē pieņemto lēmumu un Strenču novada iedzīvotāju viedokli pievienoties Valmieras novadam.

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības.