24. aprīlī sakopsim Latviju!

Atpakaļ

Šī gada 24. aprīlī Latvijā norisināsies ikgadējā pavasara Lielā Talka. Talcinieki ir aicināti ievērot visas valstī noteiktās piesardzības prasības, būt apzinīgiem un iesaistīties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā.

Šogad Lielās talkas vadmotīvs ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā”,  jo ikviens no mums var dot savu artavu, lai Latvija kļūtu par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē. Bet Latvija sākas no mūsu sētas, mājas, pagalma, ielas, apkārtnes, ezera, upes…. Tāpēc redzīgām acīm paskatīsimies apkārt un saredzēsim vietas, kuras nepieciešams sakopt.

Kā talkot COVID-19 laikā?

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārtni;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Strenču novada talkotājus aicinām strādāt vides labiekārtošanā, sakopjot savas mājvietas apkārtni vai sabiedriskās vietas visā novada teritorijā. Ne jau tikai atkritumu vākšana ir talkas uzdevums. Pēc ziemas dabā ir lapas, koku zari, kurus arī ir nepieciešams savākt. Savam un citu priekam vienmēr var iestādīt kādu koku vai ierīkot puķu dobi.

Ja kādam tomēr ir nepieciešamība lasīt atkritumus, tad iesakām tos šķirot. Maisus atkritumu šķirošanai varēs saņemt pie Īpašumu apsaimniekošanas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietnieces Ineses Kārkliņas.

Lielā Talka aicina par saviem zaļajiem darbiem rakstīt arī talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī dalīties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielaTalka2021 #Espiederunakotnei #sakopsavusetu