IZSKANĒJIS VI VISLATVIJAS MEŽĀBEĻU SAIETS

Atpakaļ


6.maijā Smiltenē izskanēja Vislatvijas “Mežābeļu” VI salidojums. Tas pulcēja 7 kolektīvus, kas nes Mežābeles vārdu: Smiltenes pilsētas Kultūras centra senioru koris “Mežābele”; Jērcēnu Tautas nama folkloras kopa “Mežābele”;Lauteres Kultūras nama tradīciju ansamblis “Mežābele”; Lielplatones Tautas nama senioru tradīciju ansamblis “Mežābele”; Durbes Kultūras nama vokālais ansamblis “Mežābele” un Žīguru Kultūras nama folkloras kopa “Mežābele”.


Ābele paliek ābele, neatkarīgi no tā, vai saldiem vai rūgtiem augļiem, zaļām vai sudraba lapām. Tieši tāpēc salidojumu un koncertu kuplināja arī Cēsu senioru koris “Ābele” un Skrīveru senioru sieviešu koris “Baltābele”. Ar dejām koncertu bagātināja Smiltenes senioru deju kolektīvs “Pīlādzītis”.

Mežābeļu saieta tradīcijas aizsācēji ir Durbes Kultūras nama vokālais ansamblis “Mežābele”, saietu mājvietas bijušas arī Lauterē, Skrundā, Žīguros un Strenču novadā. Jau nolemts, ka nākošais, VII salidojums norisināsies Lielplatonē, Jelgavas novadā.

Ginta Gailīte, sabiedrisko attiecību speciāliste. Ielādēju…

Print Friendly, PDF & Email