Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība

ENG | LV |


 
 

Aktualitātes novadā

   
78545

LR AIZSARDZĪBAS SPĒKU PIRMĀ KOMANDIERA PULKVEŽA DAIŅA TURLAIS KAUSA IZCĪŅA
11.05.2017


Piekto gadu pēc kārtas sestdien, 6.maijā ar paša godājamā pulkveža Daiņa Turlais neiztrūkstošo klātbūtni norisinājās Latvijas Republikas aizsardzības spēku pirmā komandiera kausa izcīņa mūsu pusē – šogad jau otro reizi Trikātā.

Sacensībās tradicionālā “klasika” ir divas šaušanas disciplīnas – elitārākā šaušanas tehnika militārajā jomā – dueļšaušana un stacionārā šaušana, kurās abās tika izcīnīti uzvarētāju kausi. Trešo gadu sacensības ir papildinātas ar ‘mazā’ kausa izcīņu forsētajā pārgājienā, kurš šogad tika plānots vēl garāks un pārbaudījumiem bagātāks – spēks, ātrums, erudīcija, augu atpazīšana dabā, granātas un cirvja mešanas, laivošana, virvju šķēršļi, purva pārvarēšana, gāzmasku lietošana, ieroču izjaukšana un salikšana, orientēšanās.

Sacensībās piedalījās 17 komandas no Strenčiem, Valkas, Trikātas, Palsmanes, Smiltenes, Lubānas, Alojas, Naukšēniem, Rūjienas, Valmieras, Palsmanes, Rīgas, Zvejniekciema, Salacgrīvas. Sacensības ir kļuvušas ļoti populāras un jāatzīst, ka vairāk kā 20 komandas dienas laikā būtu grūti ‘apkalpot’.

Uzvarētāji: dueļšaušanā – JS Lubānas 1.komanda, stacionārajā šaušanā – JS 213.vienības komanda “Leģions” (Valka), forsētajā pārgājienā – JS 218.vienības komanda no Smiltenes. Kopvērtējumā pulkveža Daiņa Turlais kauss joprojām paliek JS 213.vienības komandai. Komandā startēja Liliāna Ozola (Strenči), Ēriks Zirnis, Ainis Spuldzenieks, Ivo Talviks (Valka).

No Strenču vienības sacensībās piedalījās 2 komandas –  “Kadeti” (J.Gorjačko, R.Andersone, R.Dedumietis, N.Kozels) un “Svēteļi” (D.Janīte, G.Vītoliņa, R.Vasiļjevs, A.Ruģelis).

Sacensības organizēja biedrība “Gadsimtu Griežos” mūsu instruktora Ritvara Leitena vadībā un Strenču novada vidusskola. Kā vienmēr atbalsts no biedrības “Šūpolēs” dāmām zupas virtuvē, Beverīnas novada pašvaldības un SIA “Vectēvs”, personīgi Ivandas Leitenas. Morāls atbalsts un vienmēr klātesoša LR Jaunsardzes 3.novada vadītāja Zita Rukšāne. Pasākums varēja būt daudzpusīgs un notikt nevainojami, pateicoties brīvprātīgajiem tiesnešiem – Aigaram Savickim, Mārtiņam Gaigalam, Dainim Penkam, Gunvaldim Leitenam, Edijam Frīdenbergam, Leldei Vilkai, Uldim Žeiguram, Laurim Rozenbaham, Lailai Pāvuliņai un Sandrim Brālēnam.

GODS KALPOT LATVIJAI! PRIEKS STRĀDĀT MOTIVĒTIEM JAUNIEŠIEM!

Organizatoru vārdā,

Dace Gaigala

Strenču novada vidusskolas direktore

biedrības “Gadsimtu Griežos” valdes locekle

Ielādēju... 
      Atpakaļ